Kaoru – Sasuke Uchiha

Imię i nazwisko: Jakub Kmieć
Pseudonim: Kaoru
Data urodzenia: 15.03.1993
Miasto: Bydgoszcz

Kaoru o sobie:

Jestem Kaoru, cosplayem zajmuję się od roku. Mam 22 lata (na tę chwilę)

10 pytań do Kaoru

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z cosplayem?

Moja przygoda z cosplayem zaczęła się dzięki przyjaciółką, które namawiały mnie na konwenty i zrobienie cosplayu. Pierwszy cosplay nie był wcale idealny ale widać u mnie duży rozwój przez ten rok.

Ile strojów masz na swoim koncie? Co to za stroje i dlaczego właśnie te postaci wybrałaś/eś?

Póki co Cosplayuje jedną postać lecz zamierzam to zmienić w przyszłości. Moje stroje na tą chwile to Sasuke: Casual, Akatsuki, Anbu oraz jakiś czas Jounin.

Jakie jest Twoje największe osiągnięcie cosplayowe?

Moje największe osiągnięcie jak do tej pory to sesja plenerowa na Pyrkonie 2015. Lecz teraz razem z sporą ilością cosplayerów mamy zamiar zgłosić scenkę(występ) na japanicon 2015. Myślę, że to właśnie będzie moim sukcesem.

W jakim fandomie czujesz się najlepiej? Jaki jest Ci najdalszy?

Anime i manga najbliższa memu sercu to Naruto tak więc w tym fandomie czuję sie najlepiej, chociaż każdy fandom ma coś „swojego”.

Co najbardziej lubisz w tworzeniu strojów? Co sprawia Ci największą trudność?

W tworzeniu strojów najlepszy jest efekt końcowy po ciężkiej pracy, a najwięcej radości sprawia mi kupno materiałów potrzebnych do stworzenia danego stroju.

Jak wygląda Twój proces twórczy?

Jeżeli chodzi o proces twórczy strojów wygląda on jak mniej więcej u wszystkich: Wpadasz na pomysł, myslisz dokładnie jak to ma wyglądać, znajdujesz (jeżeli możesz) jakąś grafikę, kupujesz materiały, szyjesz. A efekt końcowy potrafi sprawić niezłą frajdę

Jakie jest Twoje największe marzenie cosplayowe?

Moim największym marzeniem cosplayowym póki co jest wyjazd na zagraniczny konwent i zaprezentowanie swojego stroju przed zupełnie innymi ludźmi niż dotychczas.

Którego cosplayera najbardziej podziwiasz? Dlaczego?

Najbardziej podziwiam Suki Cosplay. Jako że Naruto jest najbliższe memu sercu, a Suki ma genialny cosplay Kakashiego (lecz nie tylko). Dodatkowo efekty strojów są genialne, co potrafi zainspirować.

Jak Twoją pasję odbierają najbliżsi?

Najbliżsi na początku byli sceptyczni lecz gdy zauważyli jaką czerpię z tego radość, zaakceptowali to i cieszą się razem ze mną. Czasem nawet służą pomocą przy tworzeniu cosplayu.

Co poradził(a)byś osobie, która dopiero zaczyna się zajmować tym hobby?

Najważniejsze to nie załamywać się gdy nasz pierwszy cosplay nie jest idealny, każdy jakoś musi zacząć. Co więcej znajdą się osoby, które chętnie służą radą a nawet pomocą. Także nie ma się czego obawiać :)