Ayano Gaming & Cosplay

Imię i nazwisko: Monika Janowska
Pseudonim: Ayano
Data urodzenia: 08.12.1991
Miasto: Nowy Sącz

Ayano o sobie:

Monika (Ayano) Janowska -studentka ASP 2 stopnia w Katowicach, na codzień grafik komputerowy i montażysta filmowy oraz miłośniczka gier video. Cosplayerka z dwuletnim stażem . Gorąca fanka Blizzardu oraz League of Legends. Serdecznie zapraszam na mój fanpage , gdzie z chęcią odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania. Dodatkowo zapraszam do wspólnej gry : League of Legends: EUNE : Ayano Battlenet : AYANO#2425

10 pytań do Ayano

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z cosplayem?

Po długim czasie obserwacji licznych gwiazd cosplayu, jako fascynat gier video, filmów oraz fantastyki postanowiłam spróbować własnych sił w tej dziedzinie. Po nieudanym występie z Shaną na Magnificonie w 2012 roku w Krakowie miałam dwuletnią przerwę. Po czym w 2014 wznowiłam działanie cosplayowe imprezą IEM w Katowicach z Silverfang Akali.

Ile strojów masz na swoim koncie? Co to za stroje i dlaczego właśnie te postaci wybrałaś/eś?

Aktualnie mam 5 strojów ukończonych na swoim koncie. Silverfang Akali , Teemo, Battlebunny Riven, Popstar Akali z League of Legends oraz Shana z anime Shakugan no Shana. Na wybór postaci wpływają głównie trzy czynniki. Musi być ona unikalna, choć w minimalnym stopniu podobna wyglądem i charakterem oraz przede wszystkim lubiana przeze mnie i moich bliskich.

Jakie jest Twoje największe osiągnięcie cosplayowe?

Do tej pory największym osiągnięciem cosplayowym było zdobycie podwójnej nagrody na Łobez Game Arena w 2014 roku w Łobzie gdzie zdobyłam pierwsze miejsce w konkursie cosplay ze strojem Battlebunny Riven oraz dodatkowo nagrodę publiczności.

W jakim fandomie czujesz się najlepiej? Jaki jest Ci najdalszy?

Myślę że w środowisku fascynatów świata gier czuję się najlepiej. Już od dłuższego czasu nie oglądałam zbytnio anime ze względu na brak czasu. Więcej poświęcam go teraz na granie, z myślą na przyszłość aby kiedyś również pracować w branży tworzenia gier.

Co najbardziej lubisz w tworzeniu strojów? Co sprawia Ci największą trudność?

Wszystkie etapy są niezwykle ciekawe i przyjemne. Natomiast co do lubianych i mniej lubianych. Detale i wykończenia należą do ulubionych zdecydowanie jak widać wszystko już w całości jak należy :) Najgorsze momenty to utrudnienia związane z materiałami i ich funkcjonowaniem kiedy cos nie idzie po myśli i dolicza się wiele czasochłonnych poprawek. Ale bez schodków sie przecież nie da :) „Yesterday you said tomorrow, so JUST DO IT” !!!

Jak wygląda Twój proces twórczy?

Proces twórczy w każdym przypadku wygląda tak samo : Plan na postać,zbiórka referencji, zakup materiałów i tkanin, wykroje stroju, wzory propów zbroi i broni, szycie, obróbka materiałów elementów stroju, (poprawki) :< , malowanie, detale, wykończenia – radość :)

Jakie jest Twoje największe marzenie cosplayowe?

Największe marzenie to pracować w tym co się kocha. Natomiast pod względem samego cosplayu to myślę że pewnym marzeniem jest tu aby stać się osobą dobrze rozpoznawalną w Polsce oraz napewno to aby znacznie powiększyć i polepszyć swój warsztat cosplayowy.

Którego cosplayera najbardziej podziwiasz? Dlaczego?

Najbardziej to ciężko powiedzieć, zwłaszcza teraz, gdy poznałam tak dużo wspaniałych i utalentowanych osób. Wszystkich niezwykle podziwiam, obserwuję i zazdroszczę talentu. Jednak pierwszą taką osobistością która zainspirowała mnie do cosplayu była Shappi, której jestem mega wdzięczna za wszystko , przede wszystkim za to że to dzięki niej zdecydowałam się tym zająć.

Jak Twoją pasję odbierają najbliżsi?

Najbliższa rodzina wspiera mnie bardzo w tym co robię. (ktoś musi nakarmić) !!! Od czasu do czasu pomarudzą jak to kosztowne bardzo hobby jest a mało zysku z tego . Jednak mimo wszystko jestem im wdzięczna za wszystko :). Najbliżsi znajomi są mile zaskoczeni każdym strojem , chwalą i gratulują wykonanej roboty :) Wszystkie najbliższe mi kochane osóbki motywują mnie każdego dzionka do pracy.

Co poradził(a)byś osobie, która dopiero zaczyna się zajmować tym hobby?

Osóbkom takim radziłabym przede wszystkim, aby sprobowali własnych sił i tworzyli to co kochają na tyle ile da rady, bez zniechęcania się, ponieważ każdy od czegoś zaczyna a najważniejsze jest zaangażowanie i dobre chęci. Z czasem skill i wiedza przybędą :). Każdy strój w którym będzie choć troche serduszka jego twórcy będzie napewno wspaniały.

Wpisy na blogu

Autor nie posiada jeszcze żadnych wpisów