Arshania

Imię i nazwisko: Ania Klemenska
Pseudonim: Arshania
Data urodzenia: 21.03.1994
Miasto: Poznań

Arshania o sobie:

Cześć! Mam na imię Ania, ale na potrzeby swojego hobby i jako nick przyjęłam zmodyfikowaną nazwę kadzidełka – Arshania. Studiuje chemię, interesuję się fantastyką, grami komputerowymi, planszowymi oraz rękodziełem. Nie pogardzę dobrą sesją RPG i udanym konwentem.

10 pytań do Arshani

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z cosplayem?

Moja „faktyczna” przygoda z cosplayem zaczęła się przed PGA 2014 kiedy to przygotowywałam pancerz Commander Shepard z Mass Effect.

Ile strojów masz na swoim koncie? Co to za stroje i dlaczego właśnie te postaci wybrałaś/eś?

Nie licząc instantów to 3 jak do tej pory, jest to wspomniany wcześniej Shepard którego wybrałam ze względu na wielką miłość do serii gier od BioWare, drugi to Archanioł z Heroes of Might&Magic V muszę przyznać, że to znów kwestia wybrania ukochanej gry, jeśli chodzi o strategię to Heroes od lat stoi u mnie na pierwszym miejscu. Trzecim cosplay’em jest Ciri z gry Wiedźmin 3, tu zwyciężyła sympatia do postaci literackiej i gdy pojawiła się jej wizualizacja, musiałam wykonac jej cosplay.

Jakie jest Twoje największe osiągnięcie cosplayowe?

Trudno je określić ;) Nie zdobyłam żadnej nagrody w związku z konkursami, ale to, że w ogóle wystąpiłam na scenie było dla mnie dość sporym osiągnięciem.

W jakim fandomie czujesz się najlepiej? Jaki jest Ci najdalszy?

Jest tyle fandomów o których nie mam pojęcia, że ciężko mi określić który jest mi najdalszy, ale stawiałabym na furry… Uwielbiam twórczość powiązaną w większym lub mniejszym (jak np. ekranizacja Hobbita) stopniu z dziełami Tolkiena, interesuję się fantastyką i grami komputerowymi, czasem zagram w dobrą planszówkę albo wezmę udział w ciekawej sesji RPG.

Co najbardziej lubisz w tworzeniu strojów? Co sprawia Ci największą trudność?

Niezbyt przepadam za malowaniem dużych powierzchni, szycie, tworzenie zbroi i broni jest już ok.

Jak wygląda Twój proces twórczy?

Zaczynam od znalezienia postaci, sprawdzam jak wszystko powinno wyglądać a potem następuje twórczy haos z którego powoli kształtuje się postać.

Jakie jest Twoje największe marzenie cosplayowe?

Mieć własną zbrojowni.

Którego cosplayera najbardziej podziwiasz? Dlaczego?

Kamui, za jej umiejetności.

Jak Twoją pasję odbierają najbliżsi?

Różnie. :)

Co poradził(a)byś osobie, która dopiero zaczyna się zajmować tym hobby?

Uwaga na gorący klej, to zdradliwa bestia…